Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Czytaj więcej Polityka prywatności.

Liczymy każdą sekundę, złotówkę, ryzę.
Wyniki podajemy w czasie rzeczywistym.

Czas

godzin

W każdym projekcie liczymy czas obsługi optymalizowanych procesów – ten przed i ten po usprawnieniach. Optymalizacja czasu możliwa jest dzięki odpowiednim modyfikacjom procesów oraz modułom technologicznym automatyzującym wybrane czynności procesowe.

Dzięki stałej współpracy z naszymi klientami jesteśmy w stanie przedstawiać oszczędności generowane przez nich w czasie rzeczywistym.

Przy wyliczeniach oszczędności czasu założyliśmy, że średni czas kompletowania 1 dokumentu do podpisu i przekazania go po podpisaniu do archiwum to 2 minuty, a średni czas obsługi 1 pisma przychodzącego do kancelarii firmy to 3 minuty.

Pieniądze

złotych

Każdy proces kosztuje. Wśród kosztów są: czas obsługi procesu przez poszczególne osoby, koszt zużywanego papieru, koszt przesyłek kurierskich, koszt skanowania dokumentów oraz koszt ich archiwizacji papierowej.

W naszym Kalkulatorze Paperless założyliśmy, że koszt obsługi 1 pisma przychodzącego do kancelarii to 1,50 zł, koszt wydruku 1 strony papieru A4 (koszt papieru i druku) to 0,08 zł, koszt 1 przesyłki kurierskiej to 15 zł, koszt skanowania 1 kartki dokumentu to 0,05 zł, a miesięczny koszt archiwizacji zewnętrznej (outsourcing) 1 pudła archiwizacyjnego (5 standardowych segregatorów o pojemności 400 kartek każdy) to 1 zł.

Drzewa

drzew

Z jednego dorosłego drzewa liściastego średniej wielkości można wyprodukować ok 11765 kartek papieru. Ale czy trzeba?

Misja Paperless może być realizowana przez każdego z nas, każdego dnia. Zanim cokolwiek wydrukujesz czy skopiujesz pomyśl czy nie wystarczy obraz elektroniczny.

Policz ile możesz oszczędzić