Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Czytaj więcej Polityka prywatności.

Billennium Paparless gospodarzem Akademii Najemcy

Akademia_Najemcy

25 września w naszym warszawskim biurze, zespół wykwalifikowanych ekspertów z firm Walter Herz, Grupy Nowy Styl, ResscoCluePR oraz Billenniumzaprezentował pierwszą w Polsce publikację „Biuro 10.0.” przedstawiającą proces 10 kroków do stworzenia idealnego biura.

Szkolenie, podczas którego odbyła się prezentacja raportu miało na celu przedsatwienie korzyści płynących z dobrze zrealizowanej zmiany siedziby firmy oraz uzmysłowienie roli całego procesu realizacyjnego w kontekście potrzeb pracowników oraz przedsiębiorcy. Aktualnie, liczą się już nie tylko zarobki i benefity pozapłacowe, ale również lokalizacja biura i przestrzeni, w której przeciętnie spędzamy 45 godzin tygodniowo.

Miejsce pracy jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na przyciąganie zdolnych kandydatów do organizacji – bierze je pod uwagę aż 75% osób. Dlatego też firmy powinny koncentrować się nie tylko na employer brandingu, konkurencyjności wynagrodzeń czy benefitach pozapłacowych, ale wychodzić poza utarte schematy – planując i aranżując przestrzeń, która wpływa na komfort i wydajność pracy.

 Poprzez lata pracy oraz dokładne obserwacje i analizy rynku zarówno my, jak i każdy z Partnerów Raportu Biuro 10.0, zaobserwowaliśmy że polscy przedsiębiorcy wyraźnie zmienili podejście do wyboru i adaptacji nowego miejsca dla swojej firmy. Biorąc pod uwagę trendy rynkowe oraz nasze doświadczenie, wyodrębniliśmy 10 podstawowych kroków, jakie należy wykonać w procesie najmu biura – mówi Bartłomiej Zagrodnik, Prezes Zarządu firmy doradczej Walter Herz.

Zmiany bądź przenosiny biura w nowe miejsce to także odpowiedni moment na przemyślenie sposobu wykorzystywania, przetwarzania i przechowywania papierowej wersji dokumentów.

– Tak zwane Paperless Office to podejście pełne korzyści – zarówno finansowych, jak i dla środowiska naturalnego. Firmy poprzez wdrażanie tego rozwiązania zmniejszają ślad ekologiczny przedsiębiorstwa ograniczając zużycie papieru przy jednoczesnej optymalizacji procesu obiegu dokumentów w firmie. Aspekt odpowiedzialności ekologicznej i wpływu na otoczenie oraz bezpośrednio na środowisko coraz częściej jest ważny również dla pracowników – wyjaśnia Piotr Aftewicz, Członek Zarządu ds. produktów w Billennium Paperless.

Biuro 10.0 pokazuje proces najmu i dostosowania powierzchni biurowej pod konkretne oczekiwania i wyzwania oraz omawia poszczególne etapy: od analizy potrzeb firmy i jej pracowników, poprzez odpowiednie rozeznanie rynku i negocjacje warunków najmu,  po aranżację i wsparcie poprocesowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i już teraz zapraszamy na kolejną prezentację, która odbędzie się 17.10 w Krakowie.

Raport: Biuro 10.0. 10 kroków do idealnego biura jest prezentowany w ramach tegorocznej edycji Akademii Najemcy.