Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Czytaj więcej Polityka prywatności.

Billennium Paperless z dofinansowaniem UE na rozwój produktów

Billennium_rozwój_UE

W ramach konkursu wspierającego inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje, Billennium otrzymało za swój wniosek 100 pkt. i dotację w wysokości 1 967 781,25 PLN.

Unijny program ma za zadanie wsparcie gospodarki opartej na wiedzy. Dofinansowanie dotyczy projektu, którego celem jest opracowanie technologii wideoweryfikacji opartej na analizie biometrycznej.

Od strony biznesowej dofinansowanie pozwoli na realizację produktów z rodziny Paperless, takich  jak Paperless Trust oraz nowego produktu: Virtual Branch.

Paperless Trust to platforma usług zaufanych, której głównymi składnikami są zdalne potwierdzanie tożsamości poprzez wideokonferencję, generowanie i przechowywanie certyfikatów podpisowych oraz chmurowy podpis zdalny.

Virtual Branch jest narzędziem łączącym klienta z firmą, z pominięciem punktów obsługi indywidualnej. Docelowym odbiorcą produktu mogą być banki, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz branża opieki medycznej. Produkt pozwala m.in. na prowadzenie wideokonferencji z konsultantem o wybranych kompetencjach, w tym również za pomocą aplikacji mobilnej oraz co-browsing (czyli dzielenie przeglądarki internetowej z opcją edycji).

Produkty wyróżnia możliwość podpisywania umów i innych dokumentów bezpośrednio w narzędziu, co jest możliwe dzięki funkcjonalności wideo weryfikacji, nadającej tymczasową tożsamość elektroniczną.

„W obliczu globalnej cyfrowej transformacji pragniemy wykorzystać nowe technologie do tworzenia usług, które wniosą nową wartość i jakość dla naszych Klientów. Produkty oparte o rozwiązania wideo dają wiele możliwości do usprawnienia komunikacji zarówno wewnątrz firmy, jak i w procesie obsługi Klienta. Są to także produkty, które przyczyniają się do mniejszego zużycia papieru, a nawet całkowitego jego eliminacji w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju i kontroli oddziaływania na środowisko.” – podkreśla Piotr Aftewicz, Członek zarządu ds. produktów w Billennium.

W skład oferty produktowej Billennium wchodzą obecnie:

  • Paperless– platforma usprawniająca procesy biznesowe i obieg dokumentacji;
  • Bilo– aplikacja do opłacania rachunków;
  • Produkty oparte o rozwiązania wideo.