Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Czytaj więcej Polityka prywatności.

Śniadanie „Biznes lżejszy od papieru – podpis elektroniczny w Opiece Zdrowotnej.”

O najnowszych rozwiązaniach poświęconych elektronicznemu obiegowi dokumentów, ich bezpieczeństwu oraz praktycznemu zastosowaniu w Opiece Medycznej mogli dowiedzieć się uczestnicy kolejnego Seminarium IT organizowanego w biurze Billennium.

Czy globalna cyfrowa transformacja w służbie zdrowia to dobry pomysł? Czy elektroniczny obieg dokumentów to przyszłość biznesu? Jak wyglądają jego najnowsze normy prawne i kwestie bezpieczeństwa? W końcu jak do tego wszystkiego ma się idea Paperless? Z powyższymi zagadnieniami przyszło zmierzyć się zaproszonym ekspertom.

Seminarium otworzył Bartosz Łopiński, CEO Billennium, wprowadzając gości w świat elektronicznego obiegu dokumentów, podając, iż wiele błędów medycznych wynika z nieczytelnego zapisu recept. Szokującą skalę problemu ujawniło np. The National Academies of Science’s Institute of Medicine w USA, gdzie do 2006 roku z tego powodu umierało nawet 7 000 pacjentów rocznie.

Następnie Żaneta Wolentarska, Territory Channel Manager z firmy Microsoft, prezentowała ideę globalnej cyfrowej transformacji w sektorze zdrowia. Idea, która jak się okazuje jest możliwa i realna do spełnienia już teraz, co potwierdza przykład Szpitala w Kędzierzynie –Koźlu, aktywnie wykorzystującego najnowsze technologie, dzięki którym szybkość procesu leczenia, diagnostyki oraz dostępności badań uległa znaczącej poprawie.

O tym jak elektronicznie podpisywać dokumenty i z powodzeniem stosować w biznesie dostępne już na rynku narzędzia opowiadał Piotr Aftewicz, Dyrektor Paperless. Praktyczne wykorzystanie dostępnych technologii ma już miejsce i jak pokazują przykłady z niektórych placówek Poczty Polskiej, sprawdza się świetnie.

Przedstawienia kazusów regulacji prawnych i norm bezpieczeństwa podjął się nasz ostatni prelegent – prof. n. dr hab. Dariusz Szostek, słusznie zauważając, że europejskie normy już teraz gwarantują zgodność prawną, skuteczną ochronę i funkcjonowanie podpisu elektronicznego.

Wszystkie poruszane kwestie wpisują się w koncepcję Paperless, której celem jest nie tylko „mniej papieru”, ale przed wszystkim większa wydajność we wszystkich obszarach funkcjonowania firm i instytucji.

Czy udało nam się znaleźć odpowiedzi na zadane pytania? Zdecydowanie tak. Głęboko wierzymy, że obrany przez nas kierunek jest słuszny i w niedalekiej przyszłości stanie się wszechobecnym standardem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Seminarium Paperless i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania: