Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Czytaj więcej Polityka prywatności.

Kwiecień 2015 – Dzień Ziemi

Ryza za ryzą pakowana do drukarki? Drukowanie ton dokumentów to nie tylko strata czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim cios w plecy ekologii. Dzień Ziemi, którego obchody zaplanowano na 26 kwietnia, to dobry moment na sprawdzenie swojej eko-świadomości. Sprawdź co można zrobić w Twoim najbliższym otoczeniu czy firmie, by oszczędzić kilka drzew.

Do wyprodukowania 1 tony papieru trzeba wyciąć 17 drzew. Statystyczny Polak rocznie zużywa niecałe 100 kg papieru, czyli „wycina” 1,5 drzewa. A to oznacza, że wyrzucamy do śmieci ponad 50 milionów drzew. Chcesz sprawdzić, w jakim stopniu drukując dokumenty, sam przykładasz do tego rękę? Skorzystaj z ekologicznego kalkulatora, który przeliczy, jak skutecznym jesteś „drwalem”.

paperless.pl/kalkulator

p.s. Jeśli już musisz koniecznie coś wydrukować, wybierz wydruk czarno-biały. Kolorowy jest ok. 5 razy bardziej szkodliwy dla środowiska, a przy tym zdecydowanie droższy.