Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Czytaj więcej Polityka prywatności.

Przystąpiliśmy do globalnego porozumienia Cybersecurity Tech Accord

Billennium_Cybertech

Billennium przystąpiło do globalnego porozumienia Cybersecurity Tech Accord, które ma na celu chronić użytkowników Internetu przed atakami ze strony cyberprzestępców.

Uroczyste podpisanie wspólnej deklaracji odbyło się 8 października w Krakowie podczas konferencji CYBERSEC European Cybersecurity Forum w towarzystwie Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego.

Porozumienie zostało podpisane w celu współpracy na rzecz inicjatyw poprawiających bezpieczeństwo, stabilność i odporność cyberprzestrzeni. Ma ono na celu wypracowanie narzędzi i usług, które pomogą łatać luki w istniejących zabezpieczeniach oraz zrozumienie, przed jakimi zagrożeniami związanymi z  cyberbezpieczeństwem będziemy mierzyć się w przyszłości.

„Tworząc produkty Billennium takie jak Inperly czy Paperless Trust, przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa, dlatego podpisanie deklaracji Tech Accord traktujemy jako oficjalne potwierdzenie naszego szczególnego przywiązania do tej sfery budowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych.” – podkreśla Piotr Aftewicz, Członek zarządu ds. produktów w Billennium, sygnatariusz porozumienia.

Paperless Trust jest platformą usług zaufanych, której głównymi składnikami są zdalne potwierdzanie tożsamości poprzez wideo-konferencję, generowanie i przechowywanie certyfikatów podpisowych oraz zdalny podpis chmurowy. Inperly to z kolei innowacyjne wielokanałowe rozwiązanie komunikacyjne oparte na wideo i oferujące firmom i instytucjom nową jakość w obsłudze klienta.

Do porozumienia przystąpiły trzy firmy z Polski.  Cybersecurity Tech Accord zrzesza w sumie już 60 firm, a wśród sygnatariuszy znajduje się m.in. Facebook, Nokia, Oracle, ABB czy Cisco.